Zajęcia z ceramiki w dniu 20 lipca

//Zajęcia z ceramiki w dniu 20 lipca

Zajęcia z ceramiki w dniu 20 lipca

Sobotni poranek uraczył nas rzęsistym deszczem, co o mały włos nie pokrzyżowało planów na popołudniowe warsztaty ceramiczne, które miały być prowadzone na tarasie. Jednak o godzinie 14.00 – jak na zamówienie – pogoda znacznie się poprawiła, a Seniorzy zasiedli do pracy. Rękodzieło, które powstało w czasie poprzedniego spotkania, dziś nabrało ostatecznego kształtu. Piękne kompozycje kolorystyczne wybrane przez naszych Pensjonariuszy sprawią, że naczynia przez Nich przygotowane nadadzą kawiarenkowym stolikom wesołego charakteru. Pomimo tego, że w tą sobotę było sporo malowania, nie zabrakło też czasu, by stworzyć kolejne przedmioty. Tego dnia Seniorzy postanowili ulepić serwetniki, które po wysuszeniu i wypaleniu zostaną poszkliwione w pracowni ceramicznej. Aby ich wzór był ciekawszy Mieszkańcy Domu posłużyli się sezonowymi kwiatami. Ich faktura odciśnięta i wwałkowana w glinę nawet zimą będzie przywoływać wspomnienia kwiecistych łąk tętniących kolorami.

Spotkania ceramiczne to dodatkowa okazja by rodzinnie i twórczo spędzić czas z bliskimi. W ostatnią sobotę przy naszym stole spotkali się również ojciec z synem oraz bardzo utalentowaną synową. Wszyscy Mieszkańcy tworząc rozwijali motorykę dłoni oraz poddani zostali standardowej serii pytań wspierającej pamięć. Już dziś Seniorzy cieszą się na warsztaty ceramiczne, które odbędą się w sierpniu.

2019-07-22T11:44:41+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda