Zajęcia „Formy poznawcze”

//Zajęcia „Formy poznawcze”

Zajęcia „Formy poznawcze”

Cykl zajęć „Formy poznawcze” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych Mieszkańców. Seniorzy z pełnym zaangażowaniem wykonują wszystkie zadania i ćwiczenia. Zajęcia są bardzo różnorodne, przez co bardzo rozwijające, a Pensjonariusze oczekują na nie z zaciekawieniem i niecierpliwością.

Na jednych z zajęć wirtualny spacer uliczkami Mediolanu, Modeny, Bolonii i Karpi pozwolił uczestnikom zajęć poczuć włoski klimat, ponieść się fantazji oraz poznać zwyczaje oraz możliwości jakie mają włoscy seniorzy.

Prezentacja multimedialna to jeden ze sposobów na uruchomienie i aktywizację procesów poznawczych oraz pamięci. W połączeniu z muzyką jest też dobrym sposobem na oczekiwany relaks.

Tematem ostatnich zajęć były natomiast ćwiczenia umysłu skupiające się na pobudzaniu do pracy prawej półkuli mózgu, a więc odgrywającej istotną rolę w prawidłowym przebiegu procesów myślowych. Odwzorowywanie obrazów, odgadywanie zagadek i tworzenie własnych do podanych przykładów oraz szukanie wyrazów zachęciły i zmobilizowały uczestników do intensywnej pracy, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

2019-06-27T09:51:49+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda