Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

//Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Natura nie tylko sprzyja kondycji fizycznej ale służy człowiekowi także w wymiarze zdrowia psychicznego. Kontakt z przyrodą poprawia samopoczucie i aktywizuje zachowania prospołeczne. Wpływa na wzmocnienie sił witalnych, odporności organizmu, dodaje energii.

Nie tylko z pobudek prozdrowotnych, gdyż zalet obcowania z naturą można byłoby wymieniać w nieskończoność, Seniorzy Polskiej Akademii Nauk Domu Seniora chętnie odwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Za sprawą zaangażowanych w wydarzenie pracowników Domu Seniora na czele z Dyrektorem Jackiem Szostakiewiczem oraz dzięki uprzejmości pracowników Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego możliwe było zorganizowanie spaceru połączonego z prelekcją. Pani Joanna Bogdanowicz – prelegent, w niezwykle interesujący sposób opowiadała na temat najciekawszych roślin tropikalnych znajdujących się w szklarniach ogrodu.

Ogrzewani nie tylko promieniami majowego słońca, ale przede wszystkim dobrymi nastrojami, Seniorzy z uśmiechem pozowali do zdjęć na tle kwitnących cudów natury. Po niezwykłej uczcie dla zmysłów przyszedł czas na ucztę kulinarną i zasłużony odpoczynek w kawiarni. Przy pysznej kawie i słodkościach, Seniorzy z błyskiem w oku opowiadali o swoich podróżach w najdalsze zakątki świata, o zamiłowaniach i marzeniach. Dla części z nich Ogród Botaniczny UW stanowił niegdyś miejsce pracy, zdobywania doświadczenia oraz wykształcenia. Miejsce jest szczególne nie tylko ze względu na doznania estetyczne towarzyszące przebywającym w nim. To między innymi w nim nasi Profesorowie czerpali wenę twórczą i kreowali swoje największe dzieła i dorobki naukowe.

Wycieczka do ogrodu wywołała niezapomniane wrażenia, przywołała mnóstwo ciepłych wspomnień i wprowadziła wszystkich uczestników w doskonałe nastroje. Mamy nadzieję, że nadchodzące słoneczne dni będą zachęcać naszych Podopiecznych do kolejnych spacerów i ciekawych wycieczek, by w otoczeniu przyrody odpocząć i zregenerować siły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
2022-06-01T12:17:23+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda