Wielkanoc

//Wielkanoc

Wielkanoc

W Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Wielki Tydzień to czas przygotowania duchowego do Wielkanocy. To chwila refleksji i zadumy. Moment wyciszenia i odpoczynku od bieżących spraw ale przede wszystkim czas radości i wiary.
Takiej właśnie radości i wiary życzył nam Dyrektor Domu Seniora Jacek Szostakiewicz w trakcie spotkania wielkanocnego. Poświęcenia pokarmów wielkanocnych i duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił ksiądz kanonik dr Jan Tondera rezydent Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie.
W naszym domu zwyczajem stało się już wspólne obchodzenie najważniejszych dla nas świąt. Mieliśmy możliwość nie tylko dzielenia się wielkanocnym jajkiem i skosztowania pysznych, tradycyjnych potraw, które przygotowała nasza kuchnia ale również podzielenia się dobrym słowem i uśmiechem. To najlepszy sposób na wyrażenie wdzięczności za obecność.
Odnosząc się do idei Triduum Paschalnego życzymy sobie jedności i pokoju, miłości i empatii do drugiego człowieka, ale także ciszy i refleksji. Nie tylko teraz ale także w każdym aspekcie naszego życia.

2023-04-06T20:12:46+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda