Spotkanie Wielkanocne w Domu Seniora PAN

//Spotkanie Wielkanocne w Domu Seniora PAN

Spotkanie Wielkanocne w Domu Seniora PAN

Tradycyjnym zwyczajem – jak co roku – odbyło się Spotkanie Wielkanocne w Domu Seniora PAN. W dniu 20.03.2018 r. – w pierwszy dzień astronomicznej wiosny – pogoda była zimowa, za to nastroje wszystkich zebranych na uroczystości z okazji Świąt Wielkanocnych były iście radosne i wiosenne. Na Uroczystym Spotkaniu Dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk – Pana Jacka Szostakiewicza – z pracownikami i pensjonariuszami naszego Domu nie mogło zabraknąć znamienitych gości: Wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk – Pana prof. Stanisława Jerzego Czuczwara, Przewodniczącego Komisji ds. Domu Seniora PAN – Pana prof. dr hab. Janusza Komendera, Księdza Proboszcza dr Jana Tondery z Parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, Wikarego Adama Petakiewicza z Parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna – Pana Ryszarda Machałka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny – Pana Andrzeja Tadeusza Cieślawskiego oraz Prezes Zarządu Fundacji Seniora Polskiej Nauki – Pani Hanny Kassur i Członka Rady Fundacji Seniora Polskiej Nauki – Pana dr hab. Andrzeja Kassura.

Uroczystość rozpoczął o godz. 14.00 Pan Dyrektor Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk witając serdecznie wszystkich zgromadzonych. Następnie oddał głos naszym pensjonariuszom, którzy wzruszeni złożyli piękny bukiet kwiatów na ręce Prezes Zarządu Fundacji Seniora Polskiej Nauki – Pani Hanny Kassur – dziękując za całą działalność Fundacji (będącej obecnie w likwidacji) oraz wniesiony ogromny wkład w życie Domu Seniora PAN. Po tej chwili wzruszeń przyszedł czas na życzenia, po których wszyscy odśpiewali pieśń „Zwycięzca śmierci” i podzielili się jajkiem. Pan Dyrektor Jacek Szostakiewicz wraz z Panem prof. Stanisławem Jerzym Czuczwarą podchodzili do wszystkich pensjonariuszy, pracowników i gości dzieląc się święconką.

Spotkanie Wielkanocne miało miejsce w Sali Jadalnej Domu Seniora PAN, która została pięknie przystrojona i przygotowana specjalnie na tą uroczystość przez personel kuchni. Z tej okazji nasi utalentowani pracownicy przygotowali wspaniałe tradycyjne potrawy świąteczne i upiekli znakomite ciasta, w których wszyscy się rozsmakowywali. Wszyscy zgromadzeni wspaniale bawili się przy pięknie udekorowanym stole kosztując i chwaląc wszystkie smakołyki oraz życzliwą, świąteczną atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

2019-04-18T13:08:13+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda