Prezentacja „Sekretne życie pszczoły miodnej” w Domu Seniora PAN

//Prezentacja „Sekretne życie pszczoły miodnej” w Domu Seniora PAN

Prezentacja „Sekretne życie pszczoły miodnej” w Domu Seniora PAN

W dniu 22 czerwca 2019 roku w Domu Seniora PAN miała miejsce bardzo ciekawa prezentacja. Tematem dzisiejszego spotkania w naszym Domu było „Sekretne życie pszczoły miodnej”- jej charakterystyka, zwyczaje i zagrożenia.

Prezentacja o pszczole miodnej Apis mellifera, jej zachowaniach społecznych oraz o tym, dlaczego pszczół ubywa była bardzo interesująca i pouczająca dla naszych Seniorów. Można się było z niej dowiedzieć o licznych ciekawostkach dotyczących tych bardzo pożytecznych latających owadów. Także o tym jak ogromne zagrożenie stanowi dla nich dzisiejsza cywilizacja i jakie pociąga to za sobą konsekwencje. W myśl słów, przypisywanych jednemu z najwybitniejszych naukowców i myślicieli naszych czasów, Albertowi Einsteinowi „kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia …”

Wspaniałą i niezwykle ciepłą atmosferę spotkania stworzyła prowadząca Pani Małgorzata Siuta z Mazowieckiego Zespół Parków Krajobrazowych – Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

To bardzo miłe i obfitujące w wiedzę spotkanie na dłużej zapisze się w pamięci naszych Seniorów, którzy czekają na kolejne opowieści o fascynującym świecie otaczającej nas natury, a szczególnie o niezwykłym świecie zwierząt.

2019-09-05T13:09:00+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda