Poświęcenie nowej Kaplicy Domu Seniora PAN

//Poświęcenie nowej Kaplicy Domu Seniora PAN

Poświęcenie nowej Kaplicy Domu Seniora PAN

Z inicjatywy Dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk Pana Jacka Szostakiewicza 16 marca 2022 r. odbyło się poświęcenie nowej Kaplicy Domu Seniora PAN. Samego poświęcenia dokonał sam Kardynał Kazimierz Nycz przy udziale Księdza kanonika dr Matteo Campagnaro, Księdza kanonika proboszcza parafii Wniebowzięcia najświętszej Marii Panny w Konstancinie dr Jana Tondera, Księdza wikariusza Adama Petakiewicza.

W wspaniałej uroczystości brali udział pensjonariusze Domu Seniora PAN z Panią Irena Gebal oraz Panią prof. Renata Szafarz na czele oraz pracownicy Domu.

Po dokonaniu poświęcenia Kaplicy, Dyrektor Domu wręczył specjalne podziękowania dla Kardynała:

„Niech mi będzie wolno złożyć na eminencji ręce szczególnie gorące podziękowania za poświęcenie Naszej Kaplicy w Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornej  16.03.2022 r.  Jest to dla nas wielki zaszczyt, że Kardynał osobiście odwiedził nas i udzielił Kardynalskiego Błogosławieństwa.”

Następnie Dyrektor zaprosił na herbatę i ciasto zaproszonych gości

Radość seniorów ze wspólnego wypicia herbaty, rozmowy z kardynałem była ogromna. Były wspomnienia wielkich uczonych.

Na zakończenie Kardynał bardzo podziękował Dyrektorowi za zaproszenie do akademika czwartego wieku. Nazwa ta bardzo ekscelencji się spodobała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorealcji!

Podziękowania

Dla Kardynała

Kazimierza Nycza

Czcigodny Księże Kardynale,

Niech mi będzie wolno złożyć na eminencji ręce szczególnie gorące podziękowania za poświęcenie Naszej Kaplicy w Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornej  16.03.2022 r.  Jest to dla nas wielki zaszczyt, że Kardynał osobiście odwiedził nas i udzielił Kardynalskiego Błogosławieństwa.

Ponadto bardzo dziękuje za oddaną opiekę duszpasterską Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Konstancinie  Jana Tondery wraz z księdzem  byłym wikarym Piotrem Machnikiem oraz obecnym wikarym księdzem Adamem Petakiewiczem.

Z wyrazami wdzięczności za 12 lat wspólnej współpracy, za lata pełne radości, trudu, doświadczeń, zmagań i opieki nad Domem Seniora Polskiej Akademii Nauk jego Mieszkańcami i Pracownikami.

Życzę Tobie Księże Kardynale opieki Matki Bożej i niech Duch Święty prowadzi Cię po trudnej, ale jakże pięknej drodze kardynalskiego posługiwania.

Z wyrazami szacunku

Jacek Szostakiewicz

Dyrektor

Polskiej Akademii Nauk

Domu Seniora

Konstancin Jeziorna, marzec 2022 r.

2022-03-21T11:06:34+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda