Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

//Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Dyrektor Domu Seniora PAN ekspertem na Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej

W dniach 26-28 września 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej. Jednym z jej ekspertów był Pan Jacek Szostakiewicz, Dyrektor Domu Seniora PAN.

Konferencja zgromadziła ponad 1000 uczestników z całego świata, którzy dyskutowali na temat przyszłości opieki długoterminowej. Eksperci z takich krajów jak USA, Kanada, Niemcy, Szkocja czy Indie dzielili się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami w zakresie opieki nad seniorami.

Podczas konferencji Dyrektor Szostakiewicz miał okazję przedstawić społeczności międzynarodowej spójność systemu opieki z systemem ochrony zdrowia nad seniorami w Polsce. Omówił także rekomendacje strategiczne nowej polityki senioralnej na lata 2023-2027, które zostały opracowane przez ekspertów z Polskiej Akademii Nauk.

W trakcie konferencji poruszono wiele kluczowych kwestii dotyczących opieki długoterminowej, w tym m.in.:

Perspektywy deinstytucjonalizacji w opiece długoterminowej,
Kwestie kadrowe w domach pomocy społecznej,
Zmiany w ustawie o pomocy społecznej,
Perspektywy opieki długoterminowej w Polsce na najbliższe lata.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wnioskami z konferencji oraz rekomendacjami strategicznymi na naszej stronie: https://pan.pl/polskie-zdrowie/

2023-10-09T08:20:59+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda