List od Prezydenta Andrzeja Dudy

//List od Prezydenta Andrzeja Dudy

List od Prezydenta Andrzeja Dudy

Dziś chcemy pokazać Państwu piękny list i książkę, które przyszły do nas prosto z kancelarii Prezydenta, Andrzeja Dudy, za które serdecznie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej. Powszechna lektura ,,Ballad i romansów” stanowiła zarazem wyjątkowe uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.

Jako wyraz podziękowania pamiątkę wspólnej lektury proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz ,,Ballad i romansów” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.

2022-11-16T13:02:48+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda