III Piknik Rodzinny w Domu Seniora PAN

//III Piknik Rodzinny w Domu Seniora PAN

III Piknik Rodzinny w Domu Seniora PAN

W sobotę 19 maja 2018 roku w Domu Seniora PAN odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk – Pana Jacka Szostakiewicza. Na trzeci już Piknik zostali zaproszeni – jak co roku – Pensjonariusze wraz z rodzinami oraz pracownicy i ich bliscy. Nie mogło na nim również zabraknąć znamienitych gości. Swoją obecnością na Pikniku zaszczycili nas: Pan prof. Leszek Kaczmarek – Dziekan Wydziału II Polskiej Akademii Nauk, Pan Andrzej Tadeusz Cieślawski – Przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, Pani Danuta Maria Błeszyńska – Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna, Ksiądz Proboszcz dr Jan Tondera, Ksiądz Wikariusz Adam Petakiewicz, Pani Anna Klonowska – Zastępca Dyrektora Konstancińskiego Domu Kultury, Pani Anna Solnicka-Heller – Dyrektor Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, Pani Hanna Kassur – Prezes Zarządu Fundacji Seniora Polskiej Nauki oraz Pan dr hab. Andrzej Kassur – Członek Rady Fundacji Seniora Polskiej Nauki.

Piknik około godz. 12.00 rozpoczął oficjalnym powitaniem gości Pan Jacek Szostakiewicz – Dyrektor Domu Seniora PAN. Następnie przedstawiciele Pensjonariuszy Domu Seniora podziękowali Panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia składając na ręce Pana Dyrektora kosz kwiatów. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na znakomity – jak zawsze – występ zespołu „Air Band” pod batutą Pana Andrzeja Marka.

Po pierwszej części występu orkiestry Pan Dyrektor przekazał głos członkom Klubu Fotograficznego F8, którzy opowiedzieli szerzej o swej pasji i pracach zaprezentowanych na wystawie podczas Pikniku. Prace te można było nie tylko podziwiać, ale również nabyć, więc część z nich zyskała już nowych właścicieli. Po wysłuchaniu drugiej części koncertu zaczęła się biesiada, którą w tle umilała wszystkim muzyka zaproponowana przez Pensjonariuszy Domu Seniora.
Piękna tej wiosny pogoda również nam sprzyjała. Apetyt i humory wszystkim dopisywały. Goście chętnie częstowali się potrawami z grilla, sałatkami, ciastem i napojami przygotowanymi przez zdolny personel kuchni Domu Seniora PAN.

Na uczestników Pikniku czekało również specjalnie przygotowane na tą okazję stoisko z miodami, które można było skosztować. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które z przyjemnością ozdabiały maski i kamyki, robiły sobie zmywalne tatuaże i malowały torby. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się jednak puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz malowanie twarzy.

Piknik upłynął w przyjaznej, rodzinnej atmosferze i na długo zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych, którzy już z niecierpliwością czekają na kolejne takie wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2019-04-18T12:09:20+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda