Czwarte zajęcia z ceramiki

//Czwarte zajęcia z ceramiki

Czwarte zajęcia z ceramiki

W dniu 28 czerwca 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki.

O korzyściach płynących z zajęć plastycznych, a zwłaszcza poprawiających małą motorykę można by pisać wiele. Wszyscy wiemy, że kontakt ze sztuką wpływa bardzo dobrze na ludzi w każdym wieku. Dzieci i seniorzy odnajdują radość tworzenia, natomiast dla twórców w średnim wieku jest to znakomite panaceum na wszechobecny w XXI wieku stres.

Kontakt z gliną jest terapeutyczny i na wielu poziomach wpływa na dobre samopoczucie artystów. Dlatego też raz w miesiącu Seniorzy spotykają się z Panią Joanną Zielińską, która prowadzi zajęcia z ceramiki, by wspólnie dotknąć gliny i zaklętej w niej tajemnicy spokoju i radości.

Tym razem, korzystając z przepięknej letniej scenerii, piątkowe warsztaty z ceramiki zostały zorganizowane na tarasie Domu Seniora PAN. Na łonie natury nasi Pensjonariusze tworzyli wazony, do których w przyszłości sami skomponują bukieciki z suchych kwiatów, by w jesienne dni przypominały Im o lecie i wiośnie.

Prace wykonane w piątkowe popołudnie zostały zainicjowane przez jedną z Mieszkanek Domu, która bardzo chciałaby jeszcze bardziej ożywić i upiększyć wnętrze naszej kawiarenki „Wesoły Krakers”. To właśnie w niej odbywają się spotkania i większość zajęć, więc ważne jest, by każdy czuł się tam dobrze i współtworzył tą wspaniałą przestrzeń. Dlatego też prace naszych Seniorów zaraz po wypaleniu Ich dzieł w specjalnym piecu do ceramiki znacznie twardsze i odporniejsze na uszkodzenie wrócą do Domu Seniora, gdzie zostaną pomalowane przez Pensjonariuszy farbami. Następnie tak ozdobione stojąc na stolikach będą rozweselać i umilać czas Mieszkańcom bawiącym w Kawiarence.

Miłym zaskoczeniem był dialog międzypokoleniowy, który nawiązał się podczas ostatnich warsztatów. Śpiewając i lepiąc jednocześnie Uczestnicy zajęć spędzili mile czas w towarzystwie sześcioletniego Borysa i Jego przemiłej Mamy, którzy są częstymi gośćmi w naszym Domu.

Już dziś wszyscy cieszą się na lipcowe zajęcia z ceramiki, które odbędą się w sobotę 20 lipca 2019 roku.

2019-07-02T13:40:39+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda