Alpakoterapia w Domu Seniora PAN

//Alpakoterapia w Domu Seniora PAN

Alpakoterapia w Domu Seniora PAN

W dniu 3 grudnia 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia alpakoterapii w Domu Seniora PAN.

Tym razem oprócz głaskania i karmienia dwóch alpak pod czujnym okiem opiekunów tych zwierząt odbyły się również warsztaty. Na zajęciach Mieszkańcy przygotowywali ozdoby świąteczne z wykorzystaniem wełny tych pięknych stworzeń. Efekty pracy Seniorów można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Mieszkańcy Domu Seniora PAN – jak zwykle – zareagowali bardzo radośnie na spotkanie z alpakami i z niecierpliwością oczekiwali przyjazdu tych zwierząt. Opiekunowie alpak dawali wskazówki odnośnie kontaktu ze swymi podopiecznymi i opowiadali o nich. Pytań ze strony Pensjonariuszy nie było końca, gdyż zainteresowanie Feniksem i Watsonem – bo tak miały na imię zwierzęta, które odwiedziły nas tym razem – było ogromne.

Wielką radość z tych odwiedzin widać po uśmiechach naszych Pensjonariuszy. Jako, że podczas pierwszej wizyty alpak w Domu Seniora PAN wydarzenie to wprowadziło prawdziwe ożywienie do naszego Domu i zostało okrzyknięte wydarzeniem, które zrobiło dotychczas największe wrażenie na Naszych Seniorach, z pewnością i tym razem zostanie na długo zapamiętane i wspominane. Pensjonariusze byli bardzo wdzięczni za możliwość kontaktu z tymi zwierzętami i już cieszą się na kolejne wizyty. U niektórych Pensjonariuszy zaobserwować można było prawdziwe wzruszenie spowodowane kontaktem z tymi przemiłymi stworzeniami. Nasza Mieszkanka zapewniała, że ma teraz na co czekać oraz że dzięki temu spotkaniu wróciły Jej chęci do życia. Cieszy nas to ogromnie i uzmysławia, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne w Domu Seniora.

2019-12-04T10:40:32+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda