100. Urodziny Mieszkanki Domu Seniora

//100. Urodziny Mieszkanki Domu Seniora

100. Urodziny Mieszkanki Domu Seniora

W dniu 5 kwietnia 2019 roku świętowaliśmy szczególny moment, jakim są 100 Urodziny Mieszkanki Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk – Pani Zofii Szymanowskiej, która w latach 1960-1979 związana była z Polską Akademią Nauk, a od 1 kwietnia 2001 roku jest Mieszkanką Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk.

Z okazji tego wspaniałego Jubileuszu w przepięknie przystrojonej Sali Jadalnej zgromadzili się wszyscy Pensjonariusze, Pracownicy Domu Seniora oraz znamienici goście: Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Pan Kazimierz Jańczuk, Sekretarz Gminy Konstancin-Jeziorna Pani Bożena Pindelska oraz Ksiądz Proboszcz dr Jan Tondera. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawiciela prasy – Pana Tomasza Wojciuka z „Kuriera Południowego”.

Nasza Jubilatka została obdarowana pięknymi kwiatami i prezentami, które wraz z życzeniami długo będą cieszyć i wzruszać. Odczytamy list od Prezesa Polskiej Akademii Nauk Pana prof. Jerzego Duszyńskiego zachwycił Panią Zofię i będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Po życzeniach od Dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk Pana Jacka Szostakiewicza oraz Pracowników, którzy życzyli Pani Zofii, aby każdego dnia na nowo zachwycała się życiem – niepowtarzalnym i jedynym, miłością – wszechobecną i cierpliwą, przyjaźnią – niezniszczalną i cichą oraz by uśmiechała się do siebie, a także do świata oraz wielu chwil radości, aby każdy dzień był dla Naszej Jubilatki niezapomnianą przygodą oraz powodem do zadowolenia, a także złożyli gratulacje, życzenia zdrowia, pogody ducha oraz dalszych szczęśliwych lat życia wraz z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas, przyszedł moment na powinszowania od zaproszonych gości. Pan Burmistrz odczytał wspaniały list z życzeniami, do których to życzeń dołączyła się również Pani Sekretarz. Następnie Ksiądz Proboszcz po złożeniu najserdeczniejszych życzeń odśpiewał ze wszystkimi zgromadzonymi 200 lat. Na zakończenie reprezentantka Pensjonariuszy Domu – Pani Wiesława Parysek – wręczyła napisany specjalnie na tę okazję wiersz na cześć Jubilatki. Radościom w tym dniu nie było końca, bo przyszedł czas na wielki przepyszny tort i toast bajecznie kolorowym szampanem.

Sama Jubilatka mówi o sobie, że jest szczęśliwa, bo miała dobre i spokojne życie. Zapytana o receptę na długowieczność odpowiedziała, że jest nią optymizm i pozytywne nastawienie oraz że trzeba cieszyć się życiem.

Relację z tego wydarzenia można zobaczyć również na stronie: https://piasecznonews.pl/zofia-szymanowska-konczy-100-lat-i-przedstawia-recepte-na-dlugowiecznosc/

2019-04-08T10:00:46+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda