Uroczyste otwarcie Gabinetu Rehabilitacji

//Uroczyste otwarcie Gabinetu Rehabilitacji

Uroczyste otwarcie Gabinetu Rehabilitacji

W dniu 28 lutego 2018 roku miało miejsce wspaniałe i długo oczekiwane wydarzenie, jakim było otwarcie Gabinetu Rehabilitacji. Dzięki staraniom Dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk – Pana Jacka Szostakiewicza oraz wsparciu Fundacji Seniora Polskiej Nauki został zakupiony niezbędny profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który długo będzie wspierał kondycję naszych Podopiecznych.

Całe wydarzenie rozpoczął Dyrektor Domu Seniora – Pan Jacek Szostakiewicz – witając zgromadzonych pracowników i Pensjonariuszy, którzy licznie przybyli na tą uroczystość. Po przecięciu wstęgi przez Panią Profesor Krystynę Falińską oraz Dyrektora naszego Domu – Pana Jacka Szostakiewicza – mogło rozpocząć się zwiedzanie świeżo wyremontowanych i wyposażonych gabinetów. O znajdującym się w nich sprzęcie, niezbędnym do rehabilitacji osób starszych, ze znawstwem opowiadała nasza Fizjoterapeutka – Pani Anna Kucharska.

W nowo otwartym Gabinecie Rehabilitacji nasi Pensjonariusze będą mogli usprawniać się ruchowo korzystając z wielu przyrządów. W celu poprawy sprawności fizycznej, zwiększenia kondycji oraz wzmocnienia siły mięśni kończyn dolnych mamy do dyspozycji rowerki stacjonarne pionowe i poziome (czyli z oparciem pleców) oraz bieżnię elektryczną. Nasze sale są również wyposażone w 4 stanowiska do ćwiczeń kończyn górnych w odciążeniu oraz samowspomaganych. W gabinetach posiadamy również wiele przyborów potrzebnych do ćwiczeń stabilizujących odcinek lędźwiowy kręgosłupa, m.in. piłki rehabilitacyjne małe i duże, półwałki oraz dyski sensomotoryczne do ćwiczeń równowagi. Oprócz sal do ćwiczeń grupowych dysponujemy również salą do ćwiczeń indywidualnych, w której znajduje się elektrycznie regulowana leżanka, stolik do ćwiczeń manualnych rąk, a także urządzenia do fizykoterapii: laser, masaż pneumatyczny oraz lampa Bioptron.

Po zwiedzaniu gabinetów przyszedł czas na toast szampanem oraz podziękowania od Mieszkańców. Wdzięczni Pensjonariusze przekazali Panu Dyrektorowi Domu Seniora PAN napisane przez siebie podziękowania. Złożyli też na ręce Pana Dyrektora podziękowania dla Pani Hanny Kassur – Prezes Zarządu Fundacji Seniora Polskiej Nauki za pomoc w uruchomieniu Gabinetu Rehabilitacji. Dzięki współpracy Dyrektora Jacka Szostakiewicza z Fundacją możliwe było znacznie szybsze i lepsze wyposażenie gabinetów, nad czym czuwał od strony merytorycznej Dział Opieki Medycznej.

Po części oficjalnej i podziękowaniach od Pana Dyrektora za zorganizowanie całej wspaniałej uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek w Kawiarence Domu Seniora PAN „Wesoły Krakers”. Z okazji tego wydarzenia Dział Żywienia przygotował wspaniały kawiarniany poczęstunek – przepyszny sernik z czekoladą własnoręcznie upieczony przez zdolnych Pracowników Kuchni oraz kawę i herbatę. Tradycyjnie kawiarenkę obsługiwali nasi niezastąpieni Opiekunowie, którzy czuwali, żeby nikomu niczego nie zabrakło i – jak zwykle – spisali się na medal.

Wszyscy Pensjonariusze chwalili całe wydarzenie ciesząc się z możliwości korzystania ze specjalistycznego sprzętu w Gabinetach Rehabilitacyjnych.

2019-06-11T12:11:08+01:00
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda