Dział rehabilitacji

//Dział rehabilitacji
Dział rehabilitacji2019-01-24T13:05:40+01:00

DZIAŁ REHABILITACJI

Problemy ze sprawnością ruchową to najczęstsza dolegliwość, z którą muszą borykać się seniorzy. Dlatego tak bardzo istotne jest to, aby przeprowadzając rehabilitację osoby starszej, podejść do niej w pełni indywidualnie. Słuchać tego, co mówi, wykazywać cierpliwość oraz zrozumienie. To właśnie takimi priorytetami kierujemy się przy wykonywaniu naszych usług z zakresu rehabilitacji Pensjonariuszy.

W nowo otwartym gabinecie rehabilitacyjnym dbamy o kondycję fizyczną oraz psychiczną naszych podopiecznych. Indywidualnie dobieramy rehabilitację,  która jest zgodna z zaleceniami lekarskimi oraz możliwościami podopiecznego. Celem jest poprawienie jakości życia, wpłynięcie na polepszenie zdrowia oraz ogólnego poziomu zadowolenia Pensjonariusza.

Nasi Pensjonariusze będą mogli usprawniać się ruchowo korzystając z wielu przyrządów poprawiając w ten sposób sprawność fizyczną oraz zwiększając swoją kondycję.

Sale są wyposażone w 4 stanowiska do ćwiczeń kończyn górnych w odciążeniu oraz ćwiczeń samo-wspomaganych. Mamy także do zaoferowania sprzęty wzmacniające siłę mięśni kończyn dolnych: rowerki stacjonarne pionowe i poziome (z oparciem pleców) oraz bieżnię elektryczną. W gabinecie znajduje się ponadto wiele przyborów potrzebnych do  ćwiczeń stabilizujących odcinek lędźwiowy kręgosłupa m.in. piłki rehabilitacyjne małe i duże, półwałki oraz dyski sensomotoryczne do ćwiczeń równowagi.

Posiadamy również oddzielną salę do ćwiczeń indywidualnych, w której znajduje się elektrycznie regulowana leżanka,  a także urządzenia do fizykoterapii takie jak laser,  masaż pneumatyczny oraz lampa bioptron.

Profesjonalne i serdeczne podejście naszych rehabilitantów sprawia, że nawet najbardziej sceptycznie nastawieni pacjenci zyskują motywację do ćwiczeń z dnia na dzień robiąc coraz większe postępy.

Powrót do poprzedniej strony
Ta strona wykorzystuje pliki cookie i usługi stron trzecich. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda